Nová registrácia / New user


Zabudnuté heslo?

Nastavenia | Správy (0) | Súťaž | Fotoreporty | Kontakt

Nájdi koho hľadáš
Najnovšie články

30.Mar.21

30.Jul.15

18.Jul.15

17.Jul.15

17.Jul.15


Kategória web

NASA: Ostáva nám maximálne sto dní !

NASA: Ostáva nám maximálne sto dní !

Neskutočné ! Krátko po tom, čo svet obletela správa, že koniec sveta sa v roku 2012 kvôli chybným prepočtom dátumov nekoná, NASA šokuje svet. „Do zrážky s asteroidom nám ostáva maximálne sto dní“ – tvrdí.

Aktuálne !

Zhruba pred rokom sa v médiách objavili informácie o tom, že NASA nemá dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohla spoľahlivo monitorovať všetky potencionálne nebezpečné asteroidy o veľkosti viac ako jeden kilometer, ktoré by mohli ohrozovať planétu Zem. „Nevidím v tom problém, v súčastnosti monitorujeme asi 90% všetkých potencionálnych hrozieb pre našu planétu. Je málo pravdepodobné, žeby sa niečo neočakávané mohlo stať“, vyhlásil Steve Beach z Inštitútu astrobiológie NASA, na konferencii v auguste 2009. Čo však zvyšných 10% ? To bola otázka, ktorá nedávala spať mnohým zainteresovaným. Málo pravdepodobné sa však pred dvomi dňami stalo skutočnosťou, NASA spozorovala asteroid rútiaci sa priamo na Zem – príliš neskoro !

Médiá, aj oficiálna stránka NASA mlčí, prečo ?

Zvláštnosťou je, že o tomto šokujúcom zistení zatiaľ média, ako aj oficiálny portál nasa.gov mlčí, prečo ? „Momentálne prebieha zasadnutie krízového štábu. Nebudeme podávať žiadne ďalšie informácie. Rovnako zdvorilo žiadame všetky svetové médiá, aby verejnosť informovali o udalostiach až po tom, čo padne oficiálne rozhodnutie generálneho štábu o ďalšom postupe.“ – vysvetlil pre portál „us-today“ James Harper, vedúci strediska krízového štábu Johnson Space Center.

O čo vlastne ide ? Podľa zatiaľ neoficiálnych informácii sa jedná o uhlikatý typ asteroidu. Uhlikaté typy asteroidov, tiež označované ako asteroidy typu C, sú veľmi tmavé objekty, vo vesmíre extrémne ťažko pozorovateľné. Do reči nebolo ani Bernardovi Tylerovi, z oddelenia pre styk s verejnosťou NASA – „Ide o teleso s veľkosťou 180 až 200km, je to obrovský asteroid, jeho zrážka so Zemou bude mať pre nás fatálne dôsledky. Žiaľ, zbadali sme ho príliš neskoro. Počítačová simulácia ukazuje, že už nie je možné pre krátkosť času robiť nič. Ostáva nám menej ako sto dní. Ja……je mi to tak ľúto….moja drahá Amerika….celý svet….prepáčte“, dodal so slzami v očiach Bernard Tyler.

Verejnosť bude informovaná, garantuje NASA

Čo ďalej ? NASA odkazuje – budete informovaní ! „Chceme vyzvať verejnosť, aby neprepadala panike. Je treba sa pripraviť, to áno, chaos však nič nerieši. V priebehu apríla bude na našej stránke (nasa.gov, pozn. redakcie) umiestnené odpočitávadlo, podľa ktorého bude možné presne sa orientovať. Po rozhodnutí krízového štábu budú o ďalšom postupe informované aj ministerstvá ostatných štátov, ktoré budú oboznámené s presným postupom v rámci svojich krajín. Na teraz je to všetko, nie som oprávnený podávať ďalšie informácie“, dodal na záver Bill Page, hlavný koordinátor krízového štábu.

Tento článok je čistá fikcia, prvý apríl ! Cieľom správy bolo poukázať na
moc internetu a odhaliť jeho hrozby. Ukazuje, ako jednoducho môže správa
s vymyslenými (dez)informáciami vyvolať paniku alebo ošiaľ.
Autor článku: itmag.sk (copy. Peter Lauf) Zdroje: http://itmag.sk/2011/04/nasa-ostava-nam-maximalne-sto-dni/
Všetky práva vyhradené KARBON.SK s.r.o. Bez vedomia spávcu, je šírenie obsahu striktne zakázané! 2008 - 2021
Webové Aplikácie